TÜYAP SAMSUN 4. İNŞAAT FUARI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

“Ülke Genelinden 34.589 Profesyonel Ziyaretçi”
 
Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleşen Samsun 4. İnşaat Fuarı ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Ekonominin lokomotif sektörlerinden biri olan  inşaat sektörü 22 - 25 Mart tarihleri arasında Samsun 4. İnşaat Fuarında bir araya geldi. Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz; "İnşaat sektörü Samsun’ da markalaşıyor. Ürün çeşitliliği ve kalitesiyle fuara damgasını vuran katılımcı firmalar önümüzdeki yıllarda ülke genelinde ve yurt dışında markalaşarak bölgeyi ve kendilerini inşaat sektöründe öne çıkaracaklarını tekrar gözler önüne serdi." diye konuştu.
TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, T.C. Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON), TMMOB Makina Mühendisleri Odası Samsun Şubesi, TMMOB Mimarlar Odası Samsun Şubesi, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Samsun Şubesi, TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Samsun Şubesi ve KOSGEB’in destekleri ve işbirlikleri ile hazırlanan Fuar 83 firmayı 30 ilden gelen 34.589 ziyaretçi ile Tüyap Samsun çatısı altında bir araya getirdi.
 
İş Görüşmeleri, Ön Anlaşmalar ve Gerçekleşen Satışlar
Ordu’ dan Erzurum’ a, Sinop' tan Zonguldak' a özellikle Karadeniz ve  İç Anadolu olmak üzere  30' un üstünde şehirden Samsun 4.İnşaat Fuarını ziyaret etmeye gelen sektör firmaları, katılımcı firmalar ile ürün ve hizmetleri hakkında verimli görüşmeler gerçekleştirerek bayilik ve mal alımı konusunda önemli iş bağlantıları kurdular. Fuar süresince önemli satışlar, satın almalar gerçekleşti. Fuar firmalara 2018’nin ilk çeyreğinde önemli ve pozitif finansal ivme kazandırdı. Kurulan ticari bağlantılar, önümüzdeki dönemlerde de, pek çok ürün satışı ve anlaşmanın gerçekleşeceğinin sinyallerini verdi.
 
Sektörel Paneller Mühendis ve Mimarları Samsun’ da Buluşturdu
“TMMOB Makina Mühendisleri Odası Samsun Şubesinin düzenlediği "Havuz İmalatları ve Tesisatlarda Balanslama, Su Kalitesi ve Basınçlandırma Uygulamaları" TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Samsun Şubesinin düzenlediği "Yapı İşyerlerinde İş Sağlığı & Güvenliği Farkındalık Toplantısı" ve TMMOB Elektrik Mühendisleri Samsun Şubesi tarafından düzenlenen "Güneş Enerjisi ve Çatı Mevzuatı" konulu paneller ile ülke ve bölge genelinden gelen  mühendisleri Samsun 4.İnşaat Fuarı’nda buluşturdu. Konusunda yetkin panelistler tarafından sektörle ilgili gelişmeler, güncel sorunlar ve çözümleri hakkında detaylı bilgiler verilen panellerde, fuara gelen dinleyicilerin sorularıyla katılım gösterdikleri interaktif etkinlikler önümüzdeki yıllarda sektör ve sektör mensuplarını bir araya getireceğini kanıtladı.
 
Farklı Ülkelerden Gelen Yabancı İş Adamı Heyetleri, Stant Açan Firmalar ile İlk Temaslarını Samsun 4.İnşaat Fuarı’nda Gerçekleştirdi 
  Irak, İran, Gürcistan' dan Samsun 4.İnşaat Fuarı’na gelen 117 iş adamı, katılımcı firmalar ile ikili görüşmeler gerçekleştirdi. Gürcistan ve Iraklı iş adamları cam üreticisi, çelik kapı, yer döşemeleri firmaları ile satın alma öncesi önemli bağlantılar kurarken, İran'dan gelen iş adamları yapı tanıtım teknolojisi üzerine faaliyet gösteren firmalar ile sözleşme yapmak üzere anlaştı. Fuar süresince yurtdışından gelen iş adamları Uluslararası mal ve hizmet satın alımları, bayilik ve inşaat projeleri hakkında önemli bağlantılar kurarak, ülke ve bölge ihracatı için önemli ve faydalı adımlar attı.
 
TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN