Firma Adı İletişim Konum
GALTEK MÜHENDİSLİK ELEKTRİK İNŞ MAK SAN TİC LTD ŞTİ
Şabanoğlu Mah. Kutlukent Bulvarı No: 107/1 / Tekkeköy / SAMSUN / TÜRKİYE
İletişim: +90 362 433 1260
Web: https://www.galtek.com.tr/
Salon: 
Stant: 
Ürün Grupları
  • MUHENDiSLiK HiZMETi VEREN FiRMALAR
  • GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ, ENERJİ İZLEME, OTOMASYON SİSTEMLERİ, ELEKTRİK PANO TASARIM VE MONTAJI, ATIK SU TESİSLERİ ELEKTRİK VE OTOMASYON SİSTEMLERİ, ENERJİ İLETİM VE DAĞITIM

Galip Mühendislik olarak 1977 Yılında başlayan taahhüt çalışmalarımız, 1996 yılından itibaren GALTEK Mühendislik Elektrik İnşaat Makina San. Tic. Ltd. Şti. adı altında devam etmektedir. 1984-1990 yılları arasında Samsun Gübre San. A.Ş. ye ait Sülfürik asit, Fosfor Öğütme (02), Fosforik Asit (01), TSP-DAP Gübre (04) fabrikalarının rehabilitasyon çalışmaları yapılmış, yine aynı fabrika içinde 18 numaralı enerji merkezine 3 adet 1600 kVA gücünde trafo merkezi servise alınmıştır. 1990 yılından itibaren, büyük bir çoğunluğu Samsun Organize Sanayi Bölgesi nde yapılan çalışmalarımıza örnek olarak, -Yıldız Kimya A.Ş. için, İtalyan ALDER S.p.A. firması ile birlikte tamamı PLC kontrolünde çalışan Formaldehit ve Tutkal Fabrikaları nın kurulması, -Alman ERDELBAH firması ile birlikte Strafor Fabrikası nın faaliyete alınması, -Avusturya LISEC firması ile birlikte Isıcam Tesisleri nin yapılması, gösterilebilir. Ayrıca, Adapazarı Pamukova da yapılan, Türkiye de bir ilk olan Kapalı Tip Katı Atık Değerlendirme ve Kojenerasyon Projesi nin elektrik işleri firmamız tarafından yapılmıştır. SCHNEIDER yetkili pano üreticisi olarak, 4000 A e kadar Tip Testli Elektrik Dağıtım Panoları uluslararası standartlarda üretilmekte ve yine SCHNEIDER Elektrik SM6 Partneri olarak SM6-36 serisi Orta Gerilim Hücreleri nin dağıtımı ve montajı yapılmaktadır. Şalt, sürücü ve otomasyon gruplarının ABB yetkili bayiliği, panoda EAE nin satış noktasıyız. Yine Orta Gerilim grubunda ASTOR, ULUSOY ve EFG markalarının çözüm ortaklığını yapmaktayız. Şirketimiz, 2001 Yılında İtalyan SAIPEM S.p.A. firması ile Mavi Akım Doğalgaz Boru Hattı için kurulan boru ekleme fabrikasının tüm elektrik işlerini üstlenmiştir. 2002 yılında Samsun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından En Fazla Kurumsal Vergi Veren İlk 10 Şirket arasına girerek ödüllendirilmiştir. Galtek Ltd. Şti. erişmiş olduğu büyüklük ve istihdam gücünü tüm Türkiye pazarında da kullanabilmek üzere İstanbul Ofisi ni 2004 yılında faaliyete geçmiştir. Bu sayede, proje kapsamı Karadeniz Bölgesi dışına çıkarak ulusal düzeye ulaşmıştır. Süre gelen projeler ile birlikte, iş hacmi uluslararası düzeyde ilerlemektedir. Şirketimiz, uzun yıllar ISO 9001 Standartlarına uygun olarak çalışmasını sürdürmüştür. Yönetim Sistemimiz, 2008 yılında EN ISO 90012000 e göre, TÜV Thüringen e.V. Sistem ve Personel Belgelendirme Kurumu tarafından TÜV CERT ve TIC Tetkik ve Belgelendirme Prosedürleri ne göre sertifikalandırılmıştır. Sistemimiz, 2014 yılında ISO 90012008 formatına uyarlanarak, UDEM Uluslararası Belgelendirme Denetim Eğitim Merkezi tarafından belgelendirilmiştir. Gücünü, müşterilerine vermiş olduğu kesintisiz hizmetten alan, yeni atılımları ile teknikte güncelliği yakalayan şirketimiz, yatırımcıların yanında olmaktan onlarla birlikte Türkiye nin gelişmesine katkı koymaktan son derece mutludur. 1977 den beri süregelen hizmet kalitemizi ve tecrübemizi gelecek nesillere aktarmak ve birlikte çalışmaktan onur duyarız.

MCC PanosuMCC Motor Kontrol Panoları
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

MCC, motorların, pompaların, fanların otomatik veya manuel olarak, uzaktan veya yakından kontrolünü sağlayan panolardır. Bünyesinde motor kontrol ve kumanda cihazlarını barındırır. (Ana şalter, kontaktörler, motor koruma şalterleri, faz koruma röleleri, motor sürücüleri ) Mekanik sistemlere elektriğin verildiği veya kesildiği panolardır. Bu panolar otomasyon sisteminin kontrol ettiği panolardır, MCC panoları otomasyona uygun dizayn edilir.

Gaz Algılama PanosuGaz Algılama Panosu
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

PLC Kontrolü Risk Limiti Alarmı Çalış/Dur Komutu Zehirli Gaz Seviye Ölçümü Dokunmatik Panel Uzun Ömürlü, Duyarlı Tasarım..

Kompanzasyon PanosuKompanzasyon Panosu
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Kompanzasyon panoları, işletmenin güç kat sayısını düzeltmek için kondansatör ve ölçü aletlerinin üzerinde bulunduğu panodur. Endüktif yükler (transformatörler, balastlar, motorlar vs) reaktif güç de çekerler. İhtiyaç duyulan yerde reaktif güç üretilir.

Güneş EnerjisiGüneş Enerji Projelendirme, Tedarik, Uygulama
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Güneş Enerjisi sektöründe yeniliklere bağlı kalarak On-Grid, Off-Grid GES, Tarımsal Sulamalarda Güneş enerjisinden faydalanma; On-Grid kapsamında Çatı Üzeri ve Arazi Kurulumu olmak üzere çeşitli projelerde mühendislik hizmeti vermekteyiz. Hizmetimiz kapsamında projelendirme, tedarik, uygulama süreçleri profesyonel ekibimiz tarafımızdan yürütülmektedir.

Enerji İzlemeKİO Enerji İzleme Yazılımı
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Son zamanlarda ön plana çıkan enerji verimliliği ve endüstride 4.0 terimlerinden yola çıkarak tasarlanmış olan KIO bir İOT platform yazılımıdır. Fabrikanızın genel takibi, yardımcı istasyonlarınızın takibi, cihazların ve sistemlerin verimlilik takibi ile birlikte kestirimci bakımlar konusunda ciddi bir bilgi sağlarken aynı zamanda, İSO50001 formatında enerji raporlaması yapabiliyor, birim enerji maliyeti ve ilişkisel tüketim raporları sağlayabiliyor. Yazılımımız içerisinde mevcut mimic diagram ile de dilerseniz fabrikanızın takibi için scada görselleri oluşturabiliyorsunuz. Herhangi bir hat, yada sistemin diğerine göre yada geçmişteki çalışma disiplinine göre verimsiz olması yada tüketim noktalarından ve sensörlerden alınan veriler için belirlediğiniz koşulların ortaya çıkması durumda alarm modülü sayesinde uyarılar alabilir, ilgili personeli sms ve e-mail ile otomatik olarak uyarabilirsiniz. Bu şekilde cihazlarınızın ve sisteminizin hem sağlıklı hem de verimli çalışmasını garanti altına alabilirsiniz. Sisteme ihtiyacınız olabilecek her türlü prosesin izleme ve kontrolünü ekleyebilir, işletmenize özel ekranlar oluşturabilirsiniz.

Otomasyon SistemiScada Otomasyon Sistemi
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Kapsamlı ve entegre bir veri tabanlı kontrol ve izleme sistemi olan SCADA ile bir tesise veya işletmeye ait tüm ekipmanların kontrolünden üretim planlamasına, çevre kontrol ünitelerinden yardımcı işletmelere kadar tüm birimlerin otomatik kontrolü, gözetlenmesi ve sonuçların raporlanması sağlanabilir. Temel olarak SCADA yazılımından izleme, kontrol, veri toplama, verilerin kaydı ve saklanması işlevlerini gerçekleştirmesi beklenmektedir. Scada sistemleri endüstriyel proseslerde, imalat , üretim, enerji üretimi, imalat ve rafinerilerde sürekli, kesintili, tekrarlayan ya da ayrık modlarda çalışabilir. Altyapı işlemleri, kamu veya özel sektörlerde su arıtma ve terfi merkezlerinde, atıksu arıtma, petrol ve gaz boru hatları, elektrik iletim ve dağıtım, rüzgâr jenaratörleri, sivil savunma siren sistemleri ve büyük iletişim sistemlerini içerebilir. Tesis binaları, havaalanları, gemiler ve uzay istasyonları da dahil olmak üzere kamu ve özel tesisleri kapsayabilir. Isıtma ve havalandırma sistemlerinde (HVAC) erişim ve enerji tüketimini kontrol ve izleme gerekebilir. Scada sağladığı maksimum fayda, güvenlik ve kolaylık bakımından endüstri tesislerinin en büyük ihtiyaçlarından olmaya devam edecektir.

Atık Su Arıtma TesisiAtık Su Arıtma Tesisi Projelendirme ve Uygulama
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Sürdürülebilir bir çevre bilinciyle suyun önemini biliyor ve arıtma tesislerine değer katıyoruz.Atık su ve İçme Suyu Arıtma tesisleri ve bunlara bağlı terfi merkezlerinin ihale sürecinden kesin kabule kadar olan tüm projelendirme ve uygulama süreçlerinde faaliyet göstererek isteğiniz doğrultusunda sizlere anahtar teslim hizmet sağlıyoruz. Bu kapsamda enerji nakil hattı, alçak gerilim tesisatları, mcc ve ana dağıtım panoları, otomasyon ve scada yazılımları ve tüm enstrüman devreye alımlarını alanında uzman, profesyonel ekibimiz ile hizmet veriyoruz.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.

Firmanın kayıtlı marka bilgisi bulunmamaktadır.